Presidents’ Weekend Section List

For the 199 players at the Presidents’ Weekend Tournament on Saturday, you’ll need to know what section you’re in.  For that, check the following alphabetical list.  That’s where you’ll find your postings.  While you’re at it, let us know if the school we have for you is incorrect (talk to the organizers in the White House!).

Last Name First Name Section Playing Room School
Abdarashitov Ali Jefferson – U900A 102 Delphian School
Aditya Krish Monroe – U900C 105 Skyline Elementary School
Aditya Neal Roosevelt – Open 1300+ 126 Westview HS
Albers Hailey Madison – U900B 106 Gafney Lane Elementary
Albers Travis Lincoln – U1300 104 Gardiner Middle School
Alexander Henry Madison – U900B 106 Winterhaven School
Ankeney Benjamin Adams – U600B 107 Athey Creek MS
Arnold Lokai Washington – U600A 107 Forest Park Elementary
Arnold Tav Jefferson – U900A 102 Sylvan MS (East and West)
Babal Chris Monroe – U900C 105 Sylvan MS (East and West)
Babal Joseph Jefferson – U900A 102 Sylvan MS (East and West)
Baney Riley Monroe – U900C 105 Talmadge MS
Belz-Templeman Robert Monroe – U900C 105 Baker Prairie MS
Black Luca Adams – U600B 107 Rieke Elementary
Bluffstone Ari Roosevelt – Open 1300+ 126 Catlin Gabel School
Booth Liam Roosevelt – Open 1300+ 126 Ogden MS
Boyce Alexandre Washington – U600A 107 Hope Chinese Charter
Bradley Lynze Monroe – U900C 105 Talmadge MS
Bramharouthu Abhinav Roosevelt – Open 1300+ 126 Sunset High School
Bramharouthu Deetya Adams – U600B 107 Jacob Wismer Elementary School
Bromley Joshua Madison – U900B 106 Access Academy
Brown Leo Washington – U600A 107 Winterhaven School
Brown Noah Jefferson – U900A 102 Winterhaven School
Brunelle Max Monroe – U900C 105 Astor Elementary
Butenhoff Patrick Roosevelt – Open 1300+ 126 Lake Oswego Sr HS
Califf Donnavan Madison – U900B 106 Baker Prairie MS
Calora Lauren Mei Jefferson – U900A 102 Catlin Gabel School
Calora Zoie Monroe – U900C 105 Catlin Gabel School
Chang Calvin Lincoln – U1300 104 Forest Park Elementary
Chang Christine Madison – U900B 106 Illahee Elementary School
Chang Jason Lincoln – U1300 104 Fisher’s Landing Elementary School
Chang Spencer Lincoln – U1300 104 Illahee Elementary School
Chen Jason Lincoln – U1300 104 Delphian School
Cheng Erin Jefferson – U900A 102 Illahee Elementary School
Cheng Megan Lincoln – U1300 104 Illahee Elementary School
Cherevatenko Alexander Washington – U600A 107 Hope Chinese Charter
Chong Benjamin C. Monroe – U900C 105 Shahala Middle School
Cooper Olivia Monroe – U900C 105 Home Schooled-Oregon
Cooper Sarah Jefferson – U900A 102 Home Schooled-Oregon
Corrales Yair Jefferson – U900A 102 Independence Elementary School
Courter Jonathan Monroe – U900C 105 Astor Elementary
Cowan-Rurh Charlotte Washington – U600A 107 Winterhaven School
De Shriya Monroe – U900C 105 Oregon Episcopal School
De Bender Miles Adams – U600B 107 Chief Joseph Elementary
Dobbins Kira Monroe – U900C 105 Rieke Elementary
Dodd Morgan Adams – U600B 107 Hope Chinese Charter
Dodd Wesley Washington – U600A 107 Hope Chinese Charter
Doddapaneni Praneel Adams – U600B 107 Valley Catholic School
Doddapaneni Venkat Roosevelt – Open 1300+ 126 Valley Catholic School
Dupeyroux Mathieu Washington – U600A 107 Winterhaven School
Ehnes Anders Jefferson – U900A 102 Winterhaven School
Ehnes Jennings Adams – U600B 107 Winterhaven School
Escobar Mario Madison – U900B 106 Talmadge MS
Falcon Moises Jefferson – U900A 102 Talmadge MS
Feldman Konner Lincoln – U1300 104 Bridlemile Elementary
Frias Corbin Roosevelt – Open 1300+ 126 Health Science School
Fryer James Madison – U900B 106 Winterhaven School
Garcia Efrain Adams – U600B 107 Monmouth Elementary
Garcia Oralia Washington – U600A 107 Talmadge MS
Gauthier Audrey Adams – U600B 107 St. Francis de Assisi
Gauthier Avril Lincoln – U1300 104 Valley Catholic School
Gladen-Kolarsky Luke Washington – U600A 107 Access Academy
Gladen-Kolarsky Noah Lincoln – U1300 104 Lincoln HS
Godil Zane Jefferson – U900A 102 Arco Iris ES
Gonzalez Javier Adams – U600B 107 Grant Community School
Goswami Anish Jefferson – U900A 102 Boeckman Primary School
Greensted Rhys Monroe – U900C 105 Chief Joseph Elementary
Grehan Sinan Lincoln – U1300 104 Rieke Elementary
Guo Jonathan Roosevelt – Open 1300+ 126 Stoller Middle School
Guo Theodore Madison – U900B 106 Jacob Wismer Elementary School
Guo William Lincoln – U1300 104 Forest Park Elementary
Hannah Jeremy Adams – U600B 107 Oregon Episcopal School
Hansen James Lincoln – U1300 104 Baker Prairie MS
Harker Isabella Lincoln – U1300 104 Camas Ridge Community School
Hash Ethan Madison – U900B 106 Astor Elementary
Hauck Jesse Madison – U900B 106 Chief Joseph Elementary
Hawkey Scout Jefferson – U900A 102 Forest Park Elementary
Hernandez Juan Monroe – U900C 105 Independence Elementary School
Hochstetter Henry Lincoln – U1300 104 Astor Elementary
Hoffman Allison Adams – U600B 107 Cooper Mountain Elementary
Holen Bubba Madison – U900B 106 Winterhaven School
Holt Forrest Madison – U900B 106 Rieke Elementary
Hudson Tate Washington – U600A 107 Chief Joseph Elementary
Jacobi Joshua Madison – U900B 106 Oregon Connections Academy
Javadekar Neeraj Madison – U900B 106 Findley Elementary
Jewell Nathan Roosevelt – Open 1300+ 126 Wilson HS
Jong Jessup Lincoln – U1300 104 Delphian School
Kashiwagi Andrew Monroe – U900C 105 Oregon Episcopal School
Key Hunter Jefferson – U900A 102 Winterhaven School
Kleier Benjamin Lincoln – U1300 104 St. Ignatius
Klochkova Elena Washington – U600A 107 Jacob Wismer Elementary School
Kodithyala Raj Lincoln – U1300 104 Findley Elementary
Kroenke Carter Jefferson – U900A 102 St. John Fisher School
Lane Brogan Washington – U600A 107 Hope Chinese Charter
Le Patrick Roosevelt – Open 1300+ 126 Clackamas HS
Lechman-Su Kai Adams – U600B 107 Winterhaven School
Lechman-Su Shen Madison – U900B 106 Winterhaven School
Lee Holden Monroe – U900C 105 Sylvan MS (East and West)
Lee Nathan Lincoln – U1300 104 Access Academy
Lee Timson Jefferson – U900A 102 Delphian School
Leonard Katelyn Jefferson – U900A 102 Oak Creek
Leonard Ryan Roosevelt – Open 1300+ 126 Lake Oswego Jr HS
Liebert Josiah Jefferson – U900A 102 Chief Joseph Elementary
Liu Bob Jefferson – U900A 102 The International School
Liu Roman Lincoln – U1300 104 Illahee Elementary School
Lowe-Rogstad Owen Monroe – U900C 105 Winterhaven School
Lutz Bryce Lincoln – U1300 104 Sylvan MS (East and West)
Ma David Lincoln – U1300 104 Edy Ridge Elementary
Mackey Garrett Adams – U600B 107 Winterhaven School
Manzo Fernando Washington – U600A 107 Grant Community School
Maslen Arlo Lincoln – U1300 104 Catlin Gabel School
Maslen Paul Adams – U600B 107 Catlin Gabel School
Mattingly Allison Monroe – U900C 105 Cooper Mountain Elementary
McClain Jack Woo Roosevelt – Open 1300+ 126 Camas Ridge Community School
McCoy Owen Roosevelt – Open 1300+ 126 Home Schooled-Oregon
McDonnell William Monroe – U900C 105 Winterhaven School
McKee Ashlynn Madison – U900B 106 Talmadge MS
McNichols Nathaniel Jefferson – U900A 102 Baker Prairie MS
Mesch Kira Monroe – U900C 105 Sylvan MS (East and West)
Miller Erika Madison – U900B 106 Sylvan MS (East and West)
Miller Zachary Madison – U900B 106 Athey Creek MS
Mincey Nigel Washington – U600A 107 Delphian School
Moore Zane Madison – U900B 106 Rieke Elementary
Moreno Felix Washington – U600A 107 Cecil Trost ES
Murillo Cesar Jefferson – U900A 102 Talmadge MS
Nair Pranav Monroe – U900C 105 Jacob Wismer Elementary School
Naumoff Joshua Washington – U600A 107 Winterhaven School
Naumoff Peter Jefferson – U900A 102 Winterhaven School
Ng Christopher Monroe – U900C 105 Robert Gray MS
Nichols Breslin Adams – U600B 107 Winterhaven School
Nichols Eldon Washington – U600A 107 Winterhaven School
Nichols Owen Monroe – U900C 105 Winterhaven School
Olsen Anders Lincoln – U1300 104 Access Academy
Pai Kushal Lincoln – U1300 104 Findley Elementary
Patel Kian Roosevelt – Open 1300+ 126 Lincoln HS
Powch Micah Adams – U600B 107 Winterhaven School
Probst Aaron Roosevelt – Open 1300+ 126 Our Lady of Lourdes
Radkey Marquis Jefferson – U900A 102 Astor Elementary
Ramos Jose Madison – U900B 106 Independence Elementary School
Rao Ishaan Monroe – U900C 105 Franciscan Montessori Earth School
Robbins Grayson Lincoln – U1300 104 Astor Elementary
Rose Vincent Madison – U900B 106 Winterhaven School
Rosenthal Sasha Monroe – U900C 105 Sylvan MS (East and West)
Rouffy Libby Jefferson – U900A 102 Franciscan Montessori Earth School
Ruiz-Romero Ricardo Adams – U600B 107 Delphian School
Samudrala Nikhil Lincoln – U1300 104 Valley Catholic School
Sanchez Aleah Washington – U600A 107 Independence Elementary School
Sanchez Faith Adams – U600B 107 Home Schooled-Oregon
Sanchez Reyna Madison – U900B 106 Home Schooled-Oregon
Sanders Gabe Madison – U900B 106 Delphian School
Schlechter Joe Lincoln – U1300 104 Sylvan MS (East and West)
Schlimgen Owen Jefferson – U900A 102 Rieke Elementary
Schuff Michael Lincoln – U1300 104 Rieke Elementary
Schuff Thomas Jefferson – U900A 102 Rieke Elementary
Semenov Fedor Roosevelt – Open 1300+ 126 Rock Creek ES
Seo John Madison – U900B 106 Touchstone School
Shanks Thomas Washington – U600A 107 Athey Creek MS
Sheiman Andrew Lincoln – U1300 104 Access Academy
Shepski Casimir (Cash) Washington – U600A 107 Winterhaven School
Skagerberg Jonah Washington – U600A 107 Metzger Elementary School
Smith Nathan Lincoln – U1300 104 Pacific Crest Community School
Strayer Jacob Lincoln – U1300 104 Valley Catholic School
Sun Hailey Adams – U600B 107 Hope Chinese Charter
Sweeney Quinn Washington – U600A 107 St. John Fisher School
Thakkar Pavan Roosevelt – Open 1300+ 126 Oregon Episcopal School
Thomas Morgan Monroe – U900C 105 Winterhaven School
Thompson Dominic Madison – U900B 106 Astor Elementary
Thornton Paul Lincoln – U1300 104 Alliance Charter Academy
Trachuk Val Roosevelt – Open 1300+ 126 Clackamas HS
Tsai Ethan Adams – U600B 107 Hope Chinese Charter
Tso Jeffrey Lincoln – U1300 104 Fisher’s Landing Elementary School
Tso Timothy Lincoln – U1300 104 Illahee Elementary School
Valladares Ethan Washington – U600A 107 Edy Ridge Elementary
Vann Jonathan Jefferson – U900A 102 Astor Elementary
Vianna Phillip Lincoln – U1300 104 Delphian School
Walls Dante Washington – U600A 107 Winterhaven School
Walls Roman Adams – U600B 107 Winterhaven School
Wang Billy Monroe – U900C 105 Delphian School
Wang Eric Madison – U900B 106 Forest Hills Elementary
Waugh Riley Lincoln – U1300 104 Wilson HS
Weeks Craig Madison – U900B 106 Robert Gray MS
Weksler Travis Madison – U900B 106 Chief Joseph Elementary
Welles Ashton Lincoln – U1300 104 Delphian School
Welsh Cecilia Madison – U900B 106 Winterhaven School
Wilson Emma Adams – U600B 107 Hope Chinese Charter
Woltjer Peter Lincoln – U1300 104 Athey Creek MS
Wong Egan Jefferson – U900A 102 Jacob Wismer Elementary School
Woodward Tate Madison – U900B 106 Metzger Elementary School
Woodward Trent Adams – U600B 107 Metzger Elementary School
Work Jonathan Lincoln – U1300 104 Glencoe HS
Wright Gavin Monroe – U900C 105 Metzger Elementary School
Wu Ethan Roosevelt – Open 1300+ 126 Stoller Middle School
Wu Nancy Lincoln – U1300 104 Sylvan MS (East and West)
Xu Marshal Roosevelt – Open 1300+ 126 Stoller Middle School
Yu Bo-Bae Monroe – U900C 105 Winterhaven School
Yu Jin Jefferson – U900A 102 Winterhaven School
Zadok Orie Monroe – U900C 105 Rieke Elementary
Zaslavsky Ben Jefferson – U900A 102 Sylvan MS (East and West)
Zhang Allen Lincoln – U1300 104 Lake Oswego Jr HS