2017 Presidential Sections by Section

Below is a list of all players registered for the 2017 President’s Weekend Tournament, arranged by section.  The complete Alphabetical list is here:

Name School Grade Section Room Check in by
Bagoyo, Mason Beaverton HS 10 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Booth, Liam Home Schooled-Oregon 10 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Botez, Andrea Clackamas HS 9 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Feldman, Konner Access Academy 8 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Grehan, Sinan Wilson HS 9 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Kodithyala, Raj Stoller Middle School 8 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Lee, Brian Chehalis Middle School 8 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Liu, Colin Stoller Middle School 8 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Liu, Kyle Jacob Wismer Elementary School 6 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Ma, David Laurel Ridge MS 8 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
McClain, Jack Woo Home Schooled-Oregon 8 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
McCoy, Owen Home Schooled-Oregon 8 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Nair, Roshen Valley Catholic School 5 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Ng, Christopher Wilson HS 9 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Pai, Kushal Stoller Middle School 7 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Semenov, Fedor Stoller Middle School 7 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Soiffer, Duncan Catlin Gabel School 9 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Uan-Zo-Li, Sean Catlin Gabel School 8 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Vo, Ian Edison Elementary 5 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Woltjer, Peter Wilsonville HS 10 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Wu, Abbie Stafford Primary 2 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Wu, Kevin Stafford Primary 5 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Zhang, Ethan Access Academy 4 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Zhao, Leo Illahee Elementary School 3 Open 1400+ / Roosevelt 112 (lounge) 8:20am
Anderson, Daniel Carden Cascade Academy 6 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Bagoyo, Justin Beaverton HS 11 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Bednark, River Wilson HS 11 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Boyce, Alexandre Hope Chinese Charter 5 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Bromley, Joshua Wilson HS 9 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Chang, Calvin Forest Park Elementary 5 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Chong, Benjamin Union High School 9 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Cooper, Olivia Central High School 9 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Diana, Nick Skyline Elementary School 8 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Fisher, Orion Access Academy 8 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Gullung, Charlie Da Vinci Middle School 6 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Guo, William Access Academy 7 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Lee, Holden Lincoln HS 11 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Liebert, Josiah Chief Joseph/Ockley Green K-8 7 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Purwosumarto, Lucas Findley Elementary 6 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Samudrala, Nikhil Meadow Park MS 8 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Sastry, Rohan Beaverton Montessori 5 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Schuff, Michael Robert Gray MS 8 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Schuff, Thomas Robert Gray MS 6 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Sleator, Declan Lincoln HS 11 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Sripada, Havish Findley Elementary 2 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Suri, Ronak Saint Pius X Catholic School 4 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Tang, Austin Hope Chinese Charter 1 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Tang, Zoey Hope Chinese Charter 4 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Westlund, Henry Skyline Elementary School 2 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Wunderle, Mason Access Academy 5 U1400 / Lincoln 102 8:20am
Adiraju, Vimal Jacob Wismer Elementary School 3 U1100 / McKinley 104 8:20am
Beauchet, Pierre-Hadrien Home Schooled-Oregon 8 U1100 / McKinley 104 8:20am
Bromwell, Cullen Woodstock ES 4 U1100 / McKinley 104 8:20am
Burger, Ethan Boise-Eliot/Humbolt 6 U1100 / McKinley 104 8:20am
Chondro, Robert Hope Chinese Charter 4 U1100 / McKinley 104 8:20am
Corrales, Yair Talmadge MS 8 U1100 / McKinley 104 8:20am
David, Matt Holy Trinity Catholic School 8 U1100 / McKinley 104 8:20am
Ehnes, Jennings Winterhaven School 5 U1100 / McKinley 104 8:20am
Hoyt, Linus Winterhaven School 7 U1100 / McKinley 104 8:20am
Kenny, Mitchell Da Vinci Middle School 8 U1100 / McKinley 104 8:20am
Kodarapu, Ishaan Jacob Wismer Elementary School 2 U1100 / McKinley 104 8:20am
Mayas, Mayas Lincoln HS 11 U1100 / McKinley 104 8:20am
McClure, Levi Holy Trinity Catholic School 3 U1100 / McKinley 104 8:20am
McCoy, Kevin Home Schooled-Oregon 3 U1100 / McKinley 104 8:20am
Metz, Michael Mt Tabor MS 8 U1100 / McKinley 104 8:20am
Mock, Joseph Sylvan MS (East and West) 8 U1100 / McKinley 104 8:20am
Neralla, Srikruthi Jacob Wismer Elementary School 3 U1100 / McKinley 104 8:20am
Osman, Saif Middleton Elementary 5 U1100 / McKinley 104 8:20am
Perumalla, Likhith Elmonica Elem 4 U1100 / McKinley 104 8:20am
Perumalla, Rushitha Elmonica Elem 2 U1100 / McKinley 104 8:20am
Purwosumarto, Nathan Springville K-8 School 10 U1100 / McKinley 104 8:20am
Rosenthal, Sasha Franklin HS 9 U1100 / McKinley 104 8:20am
Rutman, Sofia Catlin Gabel School 5 U1100 / McKinley 104 8:20am
Sastry, Nikita Childpeace Montessori 7 U1100 / McKinley 104 8:20am
Schaal, Elijah Holy Trinity Catholic School 3 U1100 / McKinley 104 8:20am
Schlimgen, Owen Rieke Elementary 5 U1100 / McKinley 104 8:20am
Taylor, Liam Winterhaven School 6 U1100 / McKinley 104 8:20am
Thao, Pahlychai Gardiner Middle School 6 U1100 / McKinley 104 8:20am
Thompson, Dominic Astor Elementary 6 U1100 / McKinley 104 8:20am
Tran, Ethan Happy Valley MS 7 U1100 / McKinley 104 8:20am
Tsai, Ethan Hope Chinese Charter 5 U1100 / McKinley 104 8:20am
Vann, Jonathan Astor Elementary 6 U1100 / McKinley 104 8:20am
Vardhineedi, Harikrishna International School of Beaverton 7 U1100 / McKinley 104 8:20am
Wei, Alex Sylvan MS (East and West) 8 U1100 / McKinley 104 8:20am
Wright, Lucas Metzger Elementary School 5 U1100 / McKinley 104 8:20am
Bai, Oscar Delphian School 8 U900A / Jefferson 105 9:00am
Brahmarouthu, Deetya Stoller Middle School 7 U900A / Jefferson 105 9:00am
Brooks, Ethan Findley Elementary 3 U900A / Jefferson 105 9:00am
Burlingame, Matthew Hope Chinese Charter 4 U900A / Jefferson 105 9:00am
Chondro, William Hope Chinese Charter 2 U900A / Jefferson 105 9:00am
De Bender, Miles Chief Joseph/Ockley Green K-8 5 U900A / Jefferson 105 9:00am
Docktor, Kenton Holy Trinity Catholic School 3 U900A / Jefferson 105 9:00am
Dsouza, Nathan Samantha Smith Elementary School 1 U900A / Jefferson 105 9:00am
Fisher, Zachary Access Academy 6 U900A / Jefferson 105 9:00am
Gambino, Bryndan Astor Elementary 6 U900A / Jefferson 105 9:00am
Greensted, Rhys Chief Joseph/Ockley Green K-8 7 U900A / Jefferson 105 9:00am
Holt, Forrest Rieke Elementary 4 U900A / Jefferson 105 9:00am
Jacobi, Joshua Oregon Connections Academy 7 U900A / Jefferson 105 9:00am
Kodithyala, Jay Findley Elementary 2 U900A / Jefferson 105 9:00am
Konduri, Tanay Elmonica Elem 4 U900A / Jefferson 105 9:00am
Mackey, Garrett Winterhaven School 6 U900A / Jefferson 105 9:00am
McCoog, Parker Oregon Episcopal School 4 U900A / Jefferson 105 9:00am
Moore, Zane Rieke Elementary 5 U900A / Jefferson 105 9:00am
Morrissey, Christopher Westridge Elementary School 4 U900A / Jefferson 105 9:00am
Murtagh, Connor Woodstock ES 3 U900A / Jefferson 105 9:00am
Nash, Genevieve Robert Gray MS 8 U900A / Jefferson 105 9:00am
Ramos, Jakob Woodstock ES 5 U900A / Jefferson 105 9:00am
Sanchez, Reyna Home Schooled-Oregon 9 U900A / Jefferson 105 9:00am
Schwartz, Elliot Arbor School 3 U900A / Jefferson 105 9:00am
Shree, Nesara Beaverton Montessori 5 U900A / Jefferson 105 9:00am
Steves, Owen Woodstock ES 5 U900A / Jefferson 105 9:00am
Thao, Tshee John McLoughlin Elementary 4 U900A / Jefferson 105 9:00am
Tran, Mason Spring Mountain Elementary 5 U900A / Jefferson 105 9:00am
Tummuru, Narasa Reddy Elmonica Elem 3 U900A / Jefferson 105 9:00am
Uan-Zo-Li, Andrew Catlin Gabel School 3 U900A / Jefferson 105 9:00am
Wang, Brayden Hope Chinese Charter 4 U900A / Jefferson 105 9:00am
Washington, Caleb Da Vinci Middle School 7 U900A / Jefferson 105 9:00am
Webster, Bryan Mt Tabor MS 8 U900A / Jefferson 105 9:00am
Wilcox, Valen Da Vinci Middle School 8 U900A / Jefferson 105 9:00am
Ye, Nathan Jacob Wismer Elementary School 2 U900A / Jefferson 105 9:00am
Zhong, James Delphian School 7 U900A / Jefferson 105 9:00am
Boyd, Henry Chief Joseph/Ockley Green K-8 5 U900B / Madison 106 9:00am
Bromwell, Stewart Woodstock ES 2 U900B / Madison 106 9:00am
Brooks, Gavin Stoller Middle School 6 U900B / Madison 106 9:00am
Cabanting, Kobe Hope Chinese Charter 1 U900B / Madison 106 9:00am
Cooper, Sarah Talmadge MS 7 U900B / Madison 106 9:00am
Dsouza, Isabelle Samantha Smith Elementary School 5 U900B / Madison 106 9:00am
Felix, Forslund Delphian School 7 U900B / Madison 106 9:00am
Gaudette Dumlao, Gavin Rieke Elementary 5 U900B / Madison 106 9:00am
Gaudette Dumlao, Joshua Rieke Elementary 3 U900B / Madison 106 9:00am
Greensted, Kai Chief Joseph/Ockley Green K-8 5 U900B / Madison 106 9:00am
Grinstead, William Da Vinci Middle School 7 U900B / Madison 106 9:00am
Hamman, Murphy Hayhurst-Odyssey 4 U900B / Madison 106 9:00am
Hymer, Zen Astor Elementary 6 U900B / Madison 106 9:00am
Kamballi, Dharmik Elmonica Elem 5 U900B / Madison 106 9:00am
Manuel, Jayden Aloha Huber Park 5 U900B / Madison 106 9:00am
McClure, Lazlo Holy Trinity Catholic School 2 U900B / Madison 106 9:00am
McInroy-Edwards, Jordan Lincoln HS 10 U900B / Madison 106 9:00am
Moellering, Aidan Woodstock ES 5 U900B / Madison 106 9:00am
Mohammed, Abdul Muqeet Elmonica Elem 4 U900B / Madison 106 9:00am
Murnin, Matthew Holy Trinity Catholic School 7 U900B / Madison 106 9:00am
Nakaji, Dylan Richmond Elementary 4 U900B / Madison 106 9:00am
Osman, Mohamed Middleton Elementary 4 U900B / Madison 106 9:00am
Rohden, Archie Da Vinci Middle School 7 U900B / Madison 106 9:00am
Rutman, Zachary Catlin Gabel School 3 U900B / Madison 106 9:00am
Sanchez, Faith Home Schooled-Oregon 7 U900B / Madison 106 9:00am
Shepski, Casimir (Cash) Winterhaven School 6 U900B / Madison 106 9:00am
Shirguppe, Ameya Jacob Wismer Elementary School 2 U900B / Madison 106 9:00am
Stedman, Sophia Robert Gray MS 7 U900B / Madison 106 9:00am
Su, Andrew Findley Elementary 3 U900B / Madison 106 9:00am
Swanson, Margaret Chief Joseph/Ockley Green K-8 6 U900B / Madison 106 9:00am
Tummuru, Saraswathi Springville K-8 School 8 U900B / Madison 106 9:00am
Udata, Dev Valley Catholic School 7 U900B / Madison 106 9:00am
Valladares, Ethan Sherwood Middle School 7 U900B / Madison 106 9:00am
Van Der Lee, Trystan Hope Chinese Charter 4 U900B / Madison 106 9:00am
Wagh, Pranav St. Cecilia School 7 U900B / Madison 106 9:00am
Weber, Charlie Robert Gray MS 6 U900B / Madison 106 9:00am
Whitworth, London Delphian School 5 U900B / Madison 106 9:00am
Zhang, Lucas Forest Park Elementary 1 U900B / Madison 106 9:00am
Atkinson, Grant Beaverton Montessori 2 U600A / Washington 107 9:00am
Boyer, Cohen Woodstock ES 3 U600A / Washington 107 9:00am
Burlingame, Samuel Hope Chinese Charter 1 U600A / Washington 107 9:00am
Caldeira, Cassandra Fir Grove 4 U600A / Washington 107 9:00am
Chan, Elijah Hope Chinese Charter 2 U600A / Washington 107 9:00am
Contreras, Andrew Holy Trinity Catholic School K U600A / Washington 107 9:00am
DeForrest, Malachi Chief Joseph/Ockley Green K-8 2 U600A / Washington 107 9:00am
Guerrero, Emilio Woodstock ES 3 U600A / Washington 107 9:00am
Hadley, Tiger Oak Creek 2 U600A / Washington 107 9:00am
Hammond, James Holy Trinity Catholic School 3 U600A / Washington 107 9:00am
Heinonen, Sam Hayhurst-Odyssey 1 U600A / Washington 107 9:00am
Ho, Devon Holy Trinity Catholic School 1 U600A / Washington 107 9:00am
Immel, Oliver Astor Elementary 2 U600A / Washington 107 9:00am
Kong, JooAn Hope Chinese Charter 1 U600A / Washington 107 9:00am
Mohammed, Abdul Muqsit Elmonica Elem 1 U600A / Washington 107 9:00am
Mothukuri, Akhil Findley Elementary 1 U600A / Washington 107 9:00am
Naslund, Tanner Rieke Elementary 2 U600A / Washington 107 9:00am
Redanz, Jannes Rieke Elementary K U600A / Washington 107 9:00am
Reddy, Rajan Hope Chinese Charter 2 U600A / Washington 107 9:00am
Rice, Oliver Rieke Elementary K U600A / Washington 107 9:00am
Salazar, Jagger Holy Trinity Catholic School K U600A / Washington 107 9:00am
Solomon, AiRose Richmond Elementary 4 U600A / Washington 107 9:00am
Sripathi, Prajna Jacob Wismer Elementary School 2 U600A / Washington 107 9:00am
Tan, Jamie Hope Chinese Charter 1 U600A / Washington 107 9:00am
Thao, Kev John McLoughlin Elementary 1 U600A / Washington 107 9:00am
Varro, Benjamin Allen Dale Elementary School 3 U600A / Washington 107 9:00am
Wagh, Saumya St. Cecilia School 1 U600A / Washington 107 9:00am
Wallace, Jesse Chief Joseph/Ockley Green K-8 1 U600A / Washington 107 9:00am
Weksler, Jett Chief Joseph/Ockley Green K-8 1 U600A / Washington 107 9:00am
Wright, Isaiah Metzger Elementary School 3 U600A / Washington 107 9:00am
Boyd, Piper Chief Joseph/Ockley Green K-8 3 U600B / Adams 107 9:00am
Burger, Aidan Boise-Eliot/Humbolt 5 U600B / Adams 107 9:00am
Byhre, Luke Woodstock ES 3 U600B / Adams 107 9:00am
Cabanting, Keiden Hope Chinese Charter 3 U600B / Adams 107 9:00am
Caldeira, Helena Fir Grove 4 U600B / Adams 107 9:00am
Chan, Aidan Hope Chinese Charter 3 U600B / Adams 107 9:00am
Chan, Alvin Woodstock ES 5 U600B / Adams 107 9:00am
Dsouza, Rachel Samantha Smith Elementary School 3 U600B / Adams 107 9:00am
Fisher, Mats Access Academy 4 U600B / Adams 107 9:00am
Ho, Clara Holy Trinity Catholic School 4 U600B / Adams 107 9:00am
Ho, Sidney Holy Trinity Catholic School 6 U600B / Adams 107 9:00am
Huard, James Holy Trinity Catholic School 7 U600B / Adams 107 9:00am
Jain, Sahil Findley Elementary 2 U600B / Adams 107 9:00am
Kay, Henry Chief Joseph/Ockley Green K-8 3 U600B / Adams 107 9:00am
Kolburn, Josh Hayhurst-Odyssey 4 U600B / Adams 107 9:00am
Kong, Daniel Hope Chinese Charter 5 U600B / Adams 107 9:00am
Martinez, Emilio Delphian School 4 U600B / Adams 107 9:00am
Matson, Nash Rieke Elementary 4 U600B / Adams 107 9:00am
Naslund, Peace Rieke Elementary 4 U600B / Adams 107 9:00am
Patel, Kavish Beaverton Montessori 5 U600B / Adams 107 9:00am
Ruparel, Khyati Beaverton Montessori 3 U600B / Adams 107 9:00am
Sanchez, Aleah Home Schooled-Oregon 5 U600B / Adams 107 9:00am
Schoessler, Luke Winterhaven School 5 U600B / Adams 107 9:00am
Tseng, Derek Orenco Elementary School 3 U600B / Adams 107 9:00am
Wang, Sunny Delphian School 10 U600B / Adams 107 9:00am
Watkins, Inari Hope Chinese Charter 4 U600B / Adams 107 9:00am
Wilhelm, Finn Rieke Elementary 3 U600B / Adams 107 9:00am
Yelakanti, Manasvi Elmonica Elem 3 U600B / Adams 107 9:00am
Zhong, Alan The International School 4 U600B / Adams 107 9:00am